خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نی از افزایش تعداد خبرنگاران زن در رسانه ها خبر داد

نی از افزایش تعداد خبرنگاران زن در رسانه ها خبر داد

Mar 20, 2017 - 16:11

کابل(پژواک،۲۹ حوت ۹۵): مؤسسه نی یا حمایت کننده رسانه های آزاد می گوید که بر پایۀ یک تحقیق، دریافته است که شمار زنان در رسانه های کشور، افزایش یافته است.

مجیب خلوتگر رئیس اجرایی نی، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که به اساس یافته های دفتر نی، در حدود ۱۲۵۵۳ خبرنگار و کارمند رسانه ای در کشور وجود دارد که ۱۷ درصد(۲۱۱۳) تن از این ارقام را زنان تشکیل می دهند.

به گفته وی، بر اساس یک بررسی که این مؤسسه در جریان سه هفته انجام داده است، حضور زنان شاغل در رسانه ها، در سال جاری ۱۲ درصد افزایش یافته است.

 خلوتگر افزود که تعداد بانوان شاغل در رسانه ها در سال ۱۳۹۴، به ۱۸۶۰ تن و در سال جاری به ۲۳۶۶ تن رسیده است.

رئیس اجرایی نی خاطرنشان کرد که به دلیل افزایش ظرفیت کاری زنان، روز به روز تعداد آنان در رسانه ها افزایش می یابد و به همین دلیل، از جامعه خبرنگاری می خواهد سال ۱۳۹۶ را سال حمایت از بانوان خبرنگار نام گذاری کنند.

مجیب خلوتگر در عین حال، از میزان بالای خشونت علیه خبرنگاران ابراز نگرانی کرد و گفت که در سال جاری، حدود ۳۹۵ مورد خشونت،۵۴ لت و کوب، ۸ قتل، ۸ جراحت و ۳ مورد بازداشت موقت ثبت شده است، که تعداد جان باختگان در مقایسه با سال گذشته که ۱۲ تن بود، کاهش یافته است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement